|
Kome Republika Hrvatska vraća stanove? |
|
|
|
Četvrtak, 28 Siječanj 2010 |
|
Zgroženi smo provođenjem preko tri milijarde kuna vrijednog programa povratka stanova osobama koje su izgubile stanarsko pravo, u vrijeme teške gospodarske krize.
Kada bi se ta sredstva preusmjerila u očuvanje radnih mjesta, velik broj hrvatskih građana ne bi ostao bez posla, u mnoge tvrtke usmjerili bi zdrav kapital.
Suprotno tome Vlada RH želi realizirati sporazum iz kolovoza 2006. između HDZ-a i SDSS-a kako bi sačuvala svoju poziciju.
Treba ovom prilikom javnosti reći kome to Republika Hrvatska vraća stanove. Među osobama kojima će se dodijeliti stanovi su :
- Desetak osoba protiv kojih se vodio postupak zbog ratnog zločina u Domovinskom ratu
- Desetak oficira Jugo vojske koji su učestvovali u napadu na Vukovar
- Jedan aktivni pripadnik Vojske Jugoslavije
- Osobni vozač Gorana Hadžića
Hrvatska stranka prava od Vlade RH traži povlačenje ovog programa, kazneni progon, a ne nagrađivanje ratnih zločinaca te odbacivanje politike ucjena koje provodi SDSS, a Vlada RH prihvaća.
|